Вие сте моментално во прелистувањето на IBLOGLEFT блог Архива за мај, 2011 година.

Најнови вести

Пентагон размислува за сајбер напади за да биде воени дејствија: WSJ

Глен @ 31 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Уште еден изговор за да го користите патриот act.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3655

Вистината за американската економија

Глен @ 31 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Одлично analysis.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3654

Брзи факти Од медицински канабис Држави (NORML)

Глен @ 31 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

(Комплетна приказна тука) Факти за медицинска марихуана, стои: 1,1-1.500.000 проценета и регистрирани медицинска марихуана пациенти во Америка имаат законско право да му се посветам 17-24.000.000 канабис и поседуваат 283-402 тони собрани пупки. Седумнаесет јурисдикции со медицинска марихуана опфати над 90 милиони Американци и 162 [...]

Повеќе на страница 3652

Во Shift, Feds Целна Топ Execs за здравство на измама

Глен @ 31 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

"Во случаи каде што претходно висок извршен е исклучена, дека поединецот е обвинет за кривично дело, и на крајот или е осуден или (изјасни) за виновен за кривично дело." Или купува гувернер на Флорида ... .Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3650

Џеферсон меморијал флеш моб уапсен за танцување, протестирајќи поради одлуката на судот (видео)

Глен @ 31 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Се движат по луѓе, ништо да се види тука. Тоа е само SS.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3649

Обама, Буш и Патриотскиот акт

Глен @ 30 Мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Велика читање, благодарам you.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3648

Авганистан војна IEDs Причина порастот на двојното amputees меѓу нас војна Ранет

Глен @ 30 Мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Ова е тековен приказната, која не е скоро доволно покриеност. Затвори на хартија и се врати дома. Плативме премногу за премногу little.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3647

Училишни окрузи на национално ниво се спроведе контроверзниот "пари на рака" Надоместоци

Глен @ 30 Мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Синови и ќерки на земјата во текот треба да се удираат мајка, татко и баба и дедо во лицето за тоа што го направиле во оваа земја. Shame.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3646

Жозе Guerena Убиен: Аризона Полицајци Снимајте поранешен маринец Во неуспешниот Пот Рација

Глен @ 26 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

"Ништо за да ја видите тука, тоа е само СС." Ова домашниот тероризам треба сериозна истрага, а некои одговорност .. одговорност. Кој сум јас kidding.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3645

Аризона поднесување тужба да се разјаснат медицинска марихуана акт

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

"Јас нема да стои настрана додека државните службеници и просечната Arizonans дејствува со добра волја несвесно се стави на ризик", преведувачка "Јас нема да толерира губење на исплати од мојот приватен затворски системи кои лесно." Читање на член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3644

Рик Santorum 2012 претседателската кампања лансирање Наскоро

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Пред да се изгуби, да се земе како многу од тоа на пари од донаторите како што can.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3643

Колеџ мајор поважна од Степен себеси

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Мора да го сакам американски приоритети наведени во длабока green.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3642

Губење на вашата работа како наставник во Куомо Њујорк

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Бидете сигурни дека јавното образование се уништени од страна на дизајнот. Како и сите други јавни непрофитни институции кои приватно претпријатие има око на со децении, ако лагите и поставување не работат, тие ќе се регулира тоа е неуспех. Смрт од страна на илјадници парчиња. Тоа ќе се започне со ваучери за рамноправност што ги покриваат основните трошоци. [...]

Повеќе на страница 3641

Празник на заедничка цел на поврати економска правда и вистинската вредност

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Леле. Велика speech.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3640

Преселба Почетна: Кога колеџ grads лице Неизвесна иднина

Глен @ 24 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Тие го чуваат велејќи дека либералите ги обвинуваат сите останати, но јас не сум ја видел било кој од нив да преземат одговорност за речиси уништување на оваа земја. Никој од нив ќе ја преземе одговорноста за катастрофалниот извршување на минатото републиканците, или дури и на проектот да бидат одговорни. Обширност на незнаењето и глупоста е неверојатен. Огромната сума [...]

Повеќе на страница 3639

Патриотскиот акт Продолжување движи напред во Сенатот

Глен @ 23 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Двете страни беа брзо да се продаваат нашите 4. амандман право на приватност. Тоа беше спротивно да се види. Пол Ранд е осамен противник денес. Значи во oder да се задржи нашата приватност, ние треба да гласаат за еден дечко што ќе ја елиминира ЕПА, на ФДУ, за едукација на јавноста и сите социјални програми. ММЕ Кој прв? Каде има [...]

Повеќе на страница 3638

Државниот просветен Законите се фокусира на проширување Повелбите, за зајакнување на Ваучери

Глен @ 23 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Првиот чекор за било реформа на образованието е да се направи пари одат таму каде што децата се. Никој нема да го допре, бидејќи тие знаат дека неизбежно ќе се покаже да биде елитистички кои веруваат само на децата кои родителите направи доволно пари треба да бидат едуцирани, и оние кои не можат да си дозволат да имаат втора стапка на [...]

Повеќе на страница 3637

Крајот на Daze

Глен @ 23 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Би рекол дека ова е слично на извикувајќи "Пожар!" Во преполн театар, но тогаш повторно, ние не поседуваат било одговорност за нешто повеќе. Освен тоа, постои одредена група на луѓе кои се уште верува лековерни и слаби се фер game.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3636

Одделот за правда Обама ги принудува правни медицинска марихуана пациенти во недозволена пазар

Глен @ 20 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Absolutely.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3635

Средната класа Американци повеќе продуктивни, но заработуваат помалку: Извештај

Глен @ 20 мај 2011 # Нема Коментари Сепак,

Тоа е она што се случува кога на продуктивноста долари се украдени од страна на Вол Стрит и корпоративни owners.Read член на HuffingtonPost

Повеќе на страница 3634

Лошо однесување го блокираше пристапот 153 обиди во последните 7 дена.